Kurulum için Mac bilgisayarımızı açtıktan sonra menü içerisinde yer alan Sistem Tercihleri butonunu tıklıyoruz ve tüm resimlerde kırmızıçizgi ile çerçeve içerisine alınmış alanlara dikkat ederek kuruluma başlıyoruz.

Sistem tercihleri penceresini açtıktan sonra karşımıza gelen ekranda “İnternet Hesapları” menüsü bulunmaktadır. Buraya tıklayarak e-posta hizmetini ekleyeceğimiz sayfaya giriş yapıyoruz.

İnternet hesapları menüsü, Mac bilgisayarlar içerisinde mail, kişiler, takvim, mesajlar ve diğer uygulamaların kullanılacağı yönetim bölümüdür. İnternet hesapları ikonuna tıklayıp, burada ekleyebileceğiniz bir çok e-posta hesabını görüntüleyebilirsiniz. Bu hesaplar arasında Yahoo, Google, Exchange vb. türden bir çok e-posta hesap türleri bulunmaktadır. Manuel e-posta kurulumu yapacağımız için “Başka Bir Hesap Ekle” butonuna tıklayarak işlemimize devam ediyoruz.

Açılan pencerede, hesap türümüzü belirtiyoruz ve kuruluma “Mail Hesabı” butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

İlgili bilgileri bu bölüme girdikten sonra “İleri” butonuna tıklayarak bir sonraki ekrana geçiş yapıyoruz.

Belirtilen şekilde e-posta bilgilerimizi, ilgili bölümlere girdikten sonra karşımıza uygulamalar ekranı gelecektir. Tercihinize göre kullanmak istediğiniz uygulamaları seçip “Bitti” butonunu tıklayarak mailinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.