Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte milyonlarca insan internette daha fazla vakit geçirmektedir. Kültürden mizaha, sanattan spora birçok alanda web sitelerine günde milyarlarca defa girilmektedir. Bu nedenle de oldukça canlı olan bu alan içerisinde her gün yüzlerce web sitesi açılmaktadır. Bu web sitelerinin kimisi ticari amaçla kimisi tanıtım amaçlı kimisi ise mizahi amaçla kurulmuştur. Ancak bu web sitelerinin de çeşitli sorunları bulunmaktadır. Bunlardan biri ise ilgili web sitelerinin responsive yani mobil uyumlu olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sorundan dolayı birçok mobil cihaz ve tablet kullanıcısı ilgili web adresine girerken zorluk yaşamaktadır. Bunu engellemek adına ise responsive tasarım yani mobil uyumlu tasarımlar geliştirilmiştir. Bu tasarım yöntemi sayesinde kullanıcılara daha kolay bir kullanım sağlanmıştır.

Örneğin iş yeriniz için  ticari amaçla kurulan bir web sitesi düşünelim. Ayrıca bu web sitesinin responsive web sitesi özellikli olmadığını da belirtelim. Bu nedenden dolayı web adresindeki ürünleri incelemek isteyen mobil cihaz kullanan kişilerin araştırma ve inceleme yaparken zorlanacağını kesindir. Çünkü bu özelliğin olmadığı web sitelerinde bir sekmeye tıklamak oldukça zordur. Çünkü bir linke tıklamak için ekran boyutunu büyütmesi gerekecektir. Bu bahsettiklerimizi bir düşünürsek kulağımıza ne kadar can sıkıcı geldiğini görebiliriz. Bu sıkıntıdan kurtulmak için kesinlikle eğer bir web site düşünüyorsanız  responsive web site  yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Peki, bir responsive web site özellikleri nelerdir? Bir responsive tasarım özelliğine sahip web sitesi sadece bilgisayarlara göre çalışmamaktadır. Bilgisayardan ayrı olarak cep telefonlarınız ya da tabletleriniz için de bu web sitelerine bakabilirsiniz. Responsive tasarımın en büyük faydalarından biri ise bilgisayar hariç diğer cihazlar için de çözünürlüğü ayarlı olmasıdır. Ayrıca ekranı büyütmeden sadece aşağı-yukarı yaparak ilgili web sitesinde gezinti yapabilirsiniz. Daha da önemlisi web sitesinin arama motorlarında da daha kolay şekilde bulunacağını unutmamalısınız. Çünkü web siteniz responsive özellikli olmadığı zaman mobilden arama motorunu kullananlar web sitenizi çok gerilerde olduğu için ziyaret edemeyebilir. Bu da web sitesinin popülerliğini düşürmektedir. Bundan kurtulmak adına arama motorlarındaki yerinizi alabilmek için responsive özellikli bir web sitesi yaptırmalısınız. Tüm bunların yanında mobil uyumlu web sitesinin maliyeti sanıldığı gibi yüksek değildir. O yüzden hem fiyat hem de popülerlik anlamında responsive özellikli bir web sitesi yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bilinmelidir ki hem ülkemizde hem de dünyada milyarlarca web sitesi bu özelliği kullanmaya başlamıştır

Mobil uyumlu bir web sitenizin olmasını istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz İLETİŞİM. Eğer bir responsive web sitesi maliyetini öğrenmek isterseniz TEKLİF FORMU doldurarak fiyat alabilirsiniz. Böylece web sitenizin mobil uyumlu olması hususunda ilk adımı atmış olacaksınız.  Bunun yanında konu ile ilgili merak ettiklerinizi ise 0342 606 05 55 numaramızdan ulaşarak sorabilirsiniz.

Tüm bunların ışığında mevcut web sitenizi responsive özellikli hale getirin veyahut yeni yaptıracaksınız bu kriterlerde yaptırmanızı öneririz. Bu sayede internet kullanıcılarının mobil cihaz, tablet ya da normal bilgisayar üzerinden web sitenize sorun yaşamadan ulaşmasını sağlayın.

Mobil Uyumlu Web Tasarım