Gaziantep Web Tasarım olarak siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için her gün güncellemeler ve yeni teknolojileri araştırmaktayız. Her yeni bilgi bizi bir sonraki bilgiye ulaşmamıza temel oluşturmaktadır.  Web tasarımlarınız için sizlere derlediğimiz birkaç konu:

Müşteri Analizi

Öncelikle Gaziantep Web Tasarım olarak müşterimizin isteklerini ve tarzını öğrenme amacında çalışmalar yapmaktayız. Çünkü biz ne kadar mükemmel bir tasarım da ortaya koysak müşterimiz beğenmediyse ona ve işine hitap etmiyorsa yaptığımız tasarım başarılı olmuş sayılmaz. İllaki bir sıkıntı patlak verecektir. O yüzden önce müşteri analizi yapmakta fayda vardır. Notlarımızı alıp en küçük detayları bile unutmamak adına bir köşeye yazmalıyız. İşin devamlılığı için önemlidir.

Sektörün Araştırılması

Web Tasarıma başlamadan önce hangi sektöre ait bir tasarım yapılacaksa ona göre bilgiler edinilmelidir. Her sektörün rengi, kategorisi, şekli şemali ve tasarımı farklıdır. Çok güzel bir tasarım, içerikleri düzenli ve sistemli yapmış olsak bile bu tasarım sektör ile alakalı değil ise müşteriye itici gelecek tasarım boşa yapılmış olacaktır.  Web sitesinde tasarım kadar önemli olan nokta ise içerikleridir. Tasarıma başlamadan önce sektör araştırılması iyi yapılmalıdır.

Renklerin Kullanımı

Tasarımınızı güçlendiren bir diğer etken de renk seçimi ve bütünlük ile uyumudur. Renkleri iyi bir şekilde kullanan tasarımcılar sağlam tasarım ortaya çıkarmada başarılı olurlar. Rastgele kullanılan renkler tasarımı çıkmaz sokaklara sokacaktır. Bunaltıcı renklerle dolu bir sitede hiç kimse gezinti yapmaz. Rahatsızlık duyar. Başarısızlık kesindir.

Özgün Bir Tasarım

Kaliteli bir Web tasarım için yapmış olduğunuz Web Sitesi tamamen öngün olmalıdır. Başkasından alıntı yapılmış ise bu size hizmet etmez. Aksine alıntı yaptığınız Web Sitesine hizmet eder. Kullanıcı adeta sizin sayfanızda değil de alıntı yapılmış olan sayfada olduğunu düşünür. Bilinç altında ordaymış hissiyatında olabilir. Hazır Web Temalarından uzak durmalısınız. Çünkü standartlarına dışına çıkmak üzerinde çalışılmış emek verilmiş hissiyatı ile size başarıya sürükler.

Taslak Oluşturma

İlklerden bir tanesi de bir taslak belirlemelisiniz. Başlayalım gerisi gelir mantığı çok yanlış ve eziyetlidir. İyi bir plana sahip tasarımlar sağlam adımlarla gelişir ve size zamandan tasarruf etmenizde yarar sağlayacaktır.

Birçok Web Tarayıcısında Uyumlu Bir Şekilde Çalışması

Tasarımlarını sık sık kontrol edip tüm tarayıcılarda aynı göründüğüne dikkat edin. Kimisinde açılıp kimisinde açılmayan bir Web Sitesi çok başarılı sayılmaz.

Kurumsal Olduğunu Yansıtabilmeli

Yapmış olduğumuz tasarımlarda en can alıcı özellik, müşterimizin kurumsallığını gözler önüne kaliteli bir şekilde yansıtmak, arama motorlarına optimize edilmiş olmasıdır. Kurumsal olabilmek için; kaliteli bir logo, kartvizitlerinin olması, antetli kâğıt vs üzerinde çalışılmış grafik uygulamaları bunların başında gelir. İnternet de öteki bir dünya olarak düşünürsek bu kurumsallığı Web Tasarım’larınızda görmek isteyeceklerdir.

Hedef Kitleniz

Tasarımlarda bir diğer önemli boyut ise hitap ettiğiniz topluluk nedir? Bu soruya vereceğiniz cevap belli olmalıdır. Çünkü Web Sitesini kendi keyiflerimize göre değil müşterilerimizin beğenilerine sunuyoruz. Sektörümüzdeki kullanıcı insanlar hakkında bilgi toplayıp onlar gibi düşünüp onlara daha ne kadar kaliteli bir tasarım hazırlarız diye tasarımlar ortaya çıkarmalıyız.

Gaziantep Digital Küre Reklam Ajansı Web Tasarımdaki tüm bu tecrübeleri sizler için sunmaya hazırdır. Bilgi veya danışmanlık için lütfen arayınız…